تبلیغات
تغذیه جسم و روح

تغذیه جسم و روح
فقط جسم است که شفاگر است 
فروشگاه
نویسندگان
اصول تغذیه گیاهی – بخش 1


هدف این گفتار راز بازگشت به طبیعت و هماهمنگ شدن با آن است . هر یک از ما جزئی کوچک از طبیعت هستیم که هر چه بیشتر از آن فاصله بگیریم مشکلات جسمی و روحی ما بیشتر خواهد شد. عامل اساسی سلامتی جسم و روح تغذیه سالم و طبیعی است.

بنابراین بیماری و رنج نتیجه تخلف از قوانین طبیعت است ، پس بشر باید خودش را با طبیعت هماهنگ سازد و مراقب آنچه می خورد باشد.

اغراق نیست که بپذیریم ، رشد و ریشه بسیاری از امراض و بیماری ها ، ارتباط مستقیم با عدم آگاهی ما ، از تغذیه صحیح داردپس هر چه آگاهی ما درباره اصول تغذیه طبیعی بیشتر شود به همان نسبت بیماری ها کاهش می یابد.

اگر خواهان سلامتی و تندرستی خود هستیم باید بدانیم کدام غذا را بخوریم . و به همین خاطر است که به دانش وسیعی در این زمینه نیاز داریم. بدون شک پیروی از اصول تغذیه طبیعی بهترین شیوه پیشگیری و درمانی می باشد . که با این انتخاب آگاهانه بسیاری از رنج ها از بین می رود ، و هزینه های ناشی از مصرف دارو کاهش می یابد .

بررسی های جدید نشان می دهد که غذا به ما نیرو و سلامتی می دهد، بیماری های ما را سریعا درمان می کند و یا بر عکس مصرف چند نوع غذا با هم می تواند ما را سخت بیمار و درمانده نماید.

اگر بخواهیم به تاریخچه تغذیه گیاهی اشاره کنیم لازم است به 3000 سال قبل برگردیم که زرتشت پیامبر بزرگ ایران آیین جدید خود را در کتابش بنام (اوستا ) به سرزمین ما آورد .
در این کتاب زرتشت به تغذیه گیاهی اشاره کرده است و مردم را نسبت به غذایشان هشدار داده است .

نکته قابل توجه اینکه ، پس از گذشت هزاران سال هنوز بشر نتوانسته است مشکلات تغذیه را برطرف سازد و این مقوله همچنان گریبانگیر همه ماست .

گرچه با پیشرفت تکنولوژی  (تغذیه طبیعی) نیز به فراموشی سپرده شده است . اما باید گفت که استفاده از غذاهای طبیعی و به دور از آلایش های صنعتی و شیمیایی اولین گام در دستیابی به سلامتی است . و انتظار می رود که بتوانیم در آینده نزدیک تکنولوژی را برای خدمت به انسان در اختیار خود بگیریم و به جای تولید مواد غذایی شیمیایی که هر روز به تولیدات ان اضافه می شود ، بتوانیم فرآورده های بهتری را جایگزین کنیم و تولید محصولات غذایی را با فنون جدید و محصولات گیاهی و طبیعی هماهنگ سازیم .

انسان تنها موجودی است که خود را از زندگی طبیعی دور کرده است و در اثر این گناه و اشتباه موروثی باعث زوال خود شده است .

بدین ترتیب ، تغذیه و خوراک بر نگرش انسان نسبت به زندگی اثر می گذارد . نظر به اهمیت غذا در زندگی انسان ، بسیاری از افسانه ها و سلیقه های مربوط به غذا وجود دارد که باید اصلاح شوند .

در پژوهش های اخیر ، ثابت شده است که ما برای حفظ سلامتی خود تنها به (یک سوم) غذایی که می خوریم نیاز داریم . و به طور کلی علت اصلی بیماری ها در مرحله اول در اثر پرخوری شکل می گیرد ، نه سوء تغذیه ، هر چند رعایت تغذیه صحیح نقش مهمی ایفا می کند اما می توان گفت علت لاغری و ضعف و یا بی حالی ما در بیشتر موارد در اثر کمبود مواد غذایی نبوده است بلکه در اثر پرخوری و عدم رعایت اصول صحیح تغذیه می باشد .


طبقه بندی: گیاه خواری،
[ 1391/03/15 ] [ 20:00 ] [ مهدی رشیدی ]
نظرات
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

هدف این وبلاگ راز بازگشت به طبیعت و هماهمنگ شدن با آن است . هر یک از ما جزئی کوچک از طبیعت هستیم که هر چه بیشتر از آن فاصله بگیریم مشکلات جسمی و روحی ما بیشتر خواهد شد. عامل اساسی سلامتی جسم و روح تغذیه سالم و طبیعی است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
سیستم همکاری در فروش ملی مارکت