تبلیغات
تغذیه جسم و روح

تغذیه جسم و روح
فقط جسم است که شفاگر است 
فروشگاه
نویسندگان

اصول تغذیه گیاهی – بخش 2


در قرن اخیر از بزرگترین مشکلاتی که ما با آن مواجه بوده و هستیم این است که بشر ، همواره در پی تغییر دادن غذاهای طبیعی است و می کوشد تا این غذا ها را با ذائقه خود متناسب کند . ولی با این روش ، نه تنها قدرت حیات بخش غذا ها را از بین می برد ، بلکه موجب ایجاد بیماری های زیادی می شود که به تدریج شکل می گیرد .

برنامه غذایی گیاهی به راحتی قابل هضم بوده و باعث افزایش سلامتی می شود . و همچنین غذا های گیاهی به عمل هضم کمک کرده و به خوبی جذب بدن می شوند .

هر شخصی غذایی که مصرف می کند باید مستقیما از طبیعت گرفته شده و در خاک حاصل خیز کشت شده باشد . زیرا چنین محصولاتی منبع مواد غذایی مورد نیاز می باشند .

عمل پختن و یا سرخ کردن باعث از بین رفتن ارزش غذایی این گونه محصولات می شود .

زنجیره ای در طبیعت وجود دارد که چرخه غذایی نام دارد . خورشید که منبع انرژی تمام موجودات زنده در کره زمین می باشد . و گیاهان از آن انرژی می گیرند . سپس گیاهان توسط حیوانات گیاه خوار و در ادامه خود این حیوانات توسط جانوران گوشت خوار خورده می شوند .

گیاهانی که از خورشید تغذیه می کنند در بالاترین قسمت جایگاه غذایی قرار دارند و حاوی عظیم ترین مواد خاصیت رشد برای موجودات می باشند . از نظر ارزش غذایی تمام غذا های گیاهی ( میوه ها – سبزی ها – دانه ها – غلات و حبوبات ) به اندازه های مختلف از ارزش غذایی بالایی برخوردار می باشند .غذایی که پخته نشده باشد ، بالاترین پروتئین را دارد و به راحتی جذب بدن می شود .

از سوی دیگر ، بیشتر مردم از این بیم دارند که چگونه پروتئین کافی را کسب کنند . به همین دلیل سعی می کنند با مصرف گوشت پروتئین مورد نیاز خود را تامین نمایند و از پروتئین گیاهی غافل می شوند . در صورتی که به راحتی می توانند از سویا ، سبزیجات ، میوه ها و حبوبات و انواع دانه ها استفاده کنند . زیرا منبع مناسبی برای جایگزین کردن پروتئین گیاهی به جای پروتئین حیوانی می باشند .

در طی قرون ، حکما و فلاسفه همیشه از برنامه غذایی گیاهی به عنوان یک شیوه صحیح زندگی حمایت کرده اند . ارشمیدس و دیگر فلاسفه یونان مردم را به تغذیه گیاهی تشویق می کردند . کسانی که این تغذیه را پیشنهاد می کنند بین ذهن و بدن انسان ارتباط قائل اند و معتقد اند آنچه انسان می خورد اثر مستقیم بر ذهن وی دارد .

تغذیه گیاهی باعث آرامش درونی و هماهنگی بین جسم و ذهن انسان می شود ، در صورتی که مصرف فرآورده های شیمیایی و حیوانی باعث تنش های درونی ، عدم هماهنگی اعضا و تحریک هوای نفسانی می گردد . تغذیه گیاهی باعث افزایش قدرت حیاتی می شود و هضم آن ساده و آسان است . بر خلاف آن ، گوشت غذایی سنگین است و هضم آن انرژی زیادی را مصرف می کند .

برنامه غذایی گیاهی همراه با تمرینات یوگا به بازیابی سلامت طبیعی سرعت می بخشند . برای مثال ، یبوست در خیلی از موارد ناشی از مصرف گوشت است زیرا مواد گوشتی هضم شده حجم لازم برای تحریک روده ها را ندارد و در نتیجه یبوست و بیماری های دیگر را ایجاد می کند . این مستلزم آن است که حداقل برای 6 ماه آن را آزمایش کنید .

بنابراین غذاهای گیاهی موادی را که برای بدنمان نیاز داریم  تامین می کنند ، به راحتی قابل هضم بوده و انرژی تازه برایمان مهیا می کنند و باعث آرامش فکر و ذهن می شوند . این غذا ها شامل غلات ، میوه ها ، سبزیجات ، دانه ها ، آجیل و آب خالص است .

با پیروی از تغذیه گیاهی به تدریج مزاج شما متعادل شده ، زیرا قسمت اعظم ناخالصی ها از سیستم غذایی حذف می شوند و شما احساس سبکی و آرامش بیشتر خواهید داشت .





طبقه بندی: گیاه خواری،
[ 1391/03/16 ] [ 07:02 ] [ مهدی رشیدی ]
نظرات
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

هدف این وبلاگ راز بازگشت به طبیعت و هماهمنگ شدن با آن است . هر یک از ما جزئی کوچک از طبیعت هستیم که هر چه بیشتر از آن فاصله بگیریم مشکلات جسمی و روحی ما بیشتر خواهد شد. عامل اساسی سلامتی جسم و روح تغذیه سالم و طبیعی است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
سیستم همکاری در فروش ملی مارکت